Tomáš Kučera, volební lídr

Hlavní strana  »  Tomáš Kučera, volební lídr

36 let; ředitel marketingu hokejového klubu ČEZ Motor České Budějovice, překladatel a spisovatel; ženatý, syn Kryštof (5 let) a dcera Andrea (2 roky)

kucera_web

Do zastupitelstva Zlivi kandiduji hlavně proto, aby naše krásné město mělo vizi a vedení, které ji bude schopné naplnit. Za svou největší výhodu považuji to, že ve městě nemám žádné osobní zájmy. Mé snažení směřuje pouze k tomu, aby město vedli slušní a inteligentní lidé, jejichž slovům se dá věřit. Není mým primárním cílem stát se starostou Zlivi, mám práci, která mě baví a naplňuje, a ani finančně bych si jako starosta nepolepšil. Pokud by mě ale lidé zvolili a výrazně vyjádřili zájem, abych tímto způsobem hájil jejich postoje, jsem připraven tak učinit, protože chci, aby Zliv byla lepším místem pro život, aby byla jednoduše moderní.

Ve Zlivi žiju celý svůj život, chodil jsem zde do školky, základní i umělecké školy. Později jsem studoval Sportovní gymnázium v Českých Budějovicích. Po maturitě jsem zvolil studium na Právnické fakultě v Plzni a zároveň jsem začal pracovat na internetových projektech se sportovní tématikou. Díky zisku několika cen pro nejlepšího redaktora hokejových webů z celé republiky, se mi naskytla možnost nastoupit jako PR manažer a tiskový mluvčí do hokejového klubu HC Sparta Praha, pročež jsem po více než čtyřech letech přerušil studium na VŠ a vzhledem k dalšímu vývoji pracovní kariéry už jsem se k němu nevrátil.

Dva roky jsem strávil v jednom z nejúspěšnějších českých hokejových klubů, nasbíral jsem obrovské zkušenosti v obchodním oddělení společnosti s rozpočtem mnohonásobně vyšším, než má celé město Zliv, a byl jsem u toho, když tento tým dvakrát získal mistrovský titul. Následoval úspěšný konkurz do sportovní redakce nejsledovanější české televize Nova, kde jsem s malou přestávkou působil 6 let. Vyzkoušel jsem si postupně práci reportéra, moderátora zpravodajství ve Snídani s Novou, editora, překladatele a nakonec i komentátora, s profesním vrcholem při hokejovém turnaji olympiády v Soči.

V roce 2013 jsem se pak stal ředitelem marketingu a PR ve znovuzrozeném hokejovém klubu ČEZ Motor České Budějovice, který je už několik let nejnavštěvovanějším hokejovým klubem v Evropě mimo nejvyšší soutěže. Marketingové úspěchy klubu mi přinesly možnost účasti i na českých a mezinárodních konferencích. Mimo to se věnuji publikační činnosti a kromě tradičních ročenek českého hokeje mi v srpnu 2018 vyšla i první kniha s názvem „200 neznámých hokejových příběhů„. Věnuji se také překladům z angličtiny (sportovní pořady, britské seriály), vedu mediální workshopy a tréninky (např. s olympijským vítězem Lukášem Krpálkem a stříbrnou olympioničkou Veronikou Vítkovou) a jsem jedním z hlavních pořadatelů každoročního festivalu britského humoru v Praze, kam už více než 10 let chodí stovky návštěvníků.

Ve volném čase se snažím hlavně věnovat manželce, se kterou žiju 15 let (6 let jako manželé), a svým krásným dětem, jsme navíc vybráni jako pár vhodný k adopci a čekáme na přírůstek do rodiny i touto formou. Jsem abstinent a nekuřák, velmi rád sportuji (fotbal, tenis, kolečkové brusle…), věnuji se i sportovní historii, rád chodím na zlivský hospodský kvíz, ve kterém náš tým v minulé sezoně zvítězil, mám rád britské seriály a od roku 2010 se posledních osm let intenzivněji zajímám o dění ve Zlivi jako zastupitel města.

Napsat komentář